Almanya Erzurum Fahri Konsolosluğu

 

Almanya Erzurum Fahri Konsolosluğu

Almanya Erzurum Fahri Konsolosluğu

Almanya Ankara Büyükelçiliği temsilciliğini bir dönem yerine getirmiş Alman temsilciliklerinden biridir. Sadece Alman vatandaşlarının belge tasdik, onay, adres tespiti gibi acil gereklilik arz eden işlemlerinde destek veren Fahri Konsolosluk şu anda hizmet vermemektedir.
Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Türkiye’de bulunan temsilcilikleri ve görev alanları şu şekildedir.

Almanya Büyükelçiliği Ankara 

Görev alanı: Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin (İçel), Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak’dır.

Aldığı İşlemler: Almanya Büyükelçiliği birimlerinde Alman vatandaşlarına yönelik pasaport işlemleri, vatandaşlık, evlilik, ölüm vb. işlemlerin tamamı için başvuru ve işlem takibi yapılabilmektedir.
Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik vize, oturum ve çalışma izni gibi bürokratik işlemler de yerine getirilmektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İstanbul

Görev Alanı: Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illeri bulunmaktadır. Başkonsolosluk Bursa ve Edirne’dir.
Aldığı İşlemler: Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk biriminde görülen tüm işlemler görev alanı illerde yaşayan Türk vatandaşları ve Alman vatandaşları için başvuru almaktadır.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir

Görev alanı: Afyon, Antalya, Aydin, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak’tır.
Aldığı İşlemler: Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk biriminde ve İstanbul Başkonsolosluğu kapsamında görülen tüm işlemler görev alanı illerde yaşayan Türk vatandaşları ve Alman vatandaşları için başvuru almaktadır.

Almanya Erzurum Konsolosluğu

 

Antalya Alman Konsolosluğu

Görev Alanı: Antalya, Burdur ve Isparta’dır.
Aldığı İşlemler: Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk biriminde ve İstanbul veya İzmir  Başkonsolosluğu kapsamında görülen tüm işlemler görev alanı illerde yaşayan Türk vatandaşları ve Alman vatandaşları için başvuru almaktadır.

Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı temsilcisi olarak Fahri Konsolosluklar da güncel olarak Bodrum, Bursa, Edirne, Kayseri ve Trabzon’da konuşlanmıştır. Fahri Konsolosluklar vize ya da pasaport yenileme işlemi gibi bürokrasiyi doğrudan ilgilendiren başvurular almamaktadır. Alman vatandaşları için işlem alan bu temsilcilikler belge onayı, adres tespiti, yardım ya da acil durumlarda müdahale için mesai yapmaktadır.

 

 

Almanya Erzurum Konsolosluğu Vize

Duyurular

Almanya Schengen vizesi hakkında bilgi

  Almanya Schengen vizesi hakkında bilgi detayına ilgili vize sayfasından da erişebilirsiniz. Almanya Schengen vize işlemleri Almanya B...
2021-12-20 13:19:22

Almanya Covid-19 Seyahat Güncellemesi

2021 yılı Ekim ayında açıklanan Almanya’ya giriş kısıtlamaları ve istisnalar aşağıda kısaca özetlenmiştir. Covid-19 salgını ve orta...
2021-12-20 12:48:30

Almanya Konsolosluğu Resmi Tatil Programı

Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü kapalı olacaktır. Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyük...
2021-12-16 06:10:54

Konsolosluk işlemlerinde bulunacak kişilerin dikkatine!

Konsolosluk işlemlerinde bulunacak kişilerin dikkatine!   İstanbul Başkonsolosluğu vize bölümü çalışma saatleri Telefon ...
2021-12-15 19:26:38
Tüm Duyurular
Erzurum Fahri Konsolosluğu